تعمیر آداپتور وسخته

تعمیر آداپتور سوخته: آداپتور به‌ صورت کلی دستگاهی بوده که به‌ عنوان تأمین‌ کننده اصلی جریان ولتاژ و آمپر معرفی می‌شود. در ادامه به‌ طور عمده به علت‌های خرابی آداپتور پرداخته خواهد شد:

🍘 قرارگیری کابل در وضعیت بد و نامناسب: از دلایل اصلی خرابی آداپتور می‌توان به‌ قرار گرفتن در مکان‌های نامناسب اشاره کرد. اگر آداپتور یا کابل شارژر در وضعیت بسیار بد یا تحت‌ فشار باشد، در آینده منجر به پاره شدن کابل شارژر و خراب شدن آداپتور خواهد شد پس باید در زمان استفاده از آداپتور هیچ فشاری به آن وارد نشود.

🍘جدا نمودن سیم یا کابل شارژر از گوشی به شکل نامطلوب: از سایر علت‌های خرابی آداپتور و کابل شارژر می‌توان به برداشتن نامناسب کابل اتصال‌ دهنده از گوشی اشاره نمود. برای جدا نمودن کابل از گوشی در گام نخست باید سر سوکت کابل به آهستگی از پورت گوشی جدا شود نه این‌که کابل شارژر در ابتدا کشیده شود.

🍘 تماس مایعاتی از قبیل آب با آداپتور و کابل شارژر: اگر دست خیس افراد با پورت گوشی یا سوکت کابل تماس داشته باشد، سبب خرابی آداپتور آن می‌شود.

🍘پاره شدن و له شدن سیم و کابل: در میان سایر موارد خراب شدن آداپتور، پاره شدن کابل بدترین مورد است؛ قرارگیری وسایل و دستگاه‌های سنگین بر روی کابل شارژر نیز می‌تواند از جمله علت‌های خرابی کابل شارژر باشد.

🍘 دمای نامطلوب و شرایط آب و هوایی بد: رها نمودن کابل شارژر در پریز برق اساساً باعث بروز نوسانات برقی می‌شود و هنگامی‌ که جریان برق به‌ طور مداوم زیاد یا کم شود، کابل در معرض خطر یا سوختن قرار خواهد گرفت. به‌ طور عمده از قرار دادن آداپتور در معرض نور خورشید و هوای گرم و سرد جداً باید خودداری شود، چون‌که سبب پوسیدگی و خراب شدن آداپتور خواهد شد.

از کجا بفهمیم شارژر خراب یا سالم است؟

به‌ منظور تشخیص سالم بودن یا خراب بودن شارژر گوشی باید به مراحل زیر توجه ویژه شود. سالم بودن یا خراب بودن کابل شارژر یا باتری اصلاً با هم فرقی نداشته و باید کلیه بخش‌ها و ابزارهای مورد نیاز برای گوشی قبل از خرابی، به درستی نگه‌داری شود.
در ادامه به عمده‌ترین موارد خرابی و سالم بودن شارژر اشاره می‌شود و اگر موارد زیر اجرا شود، شارژر گوشی خراب و اگر موارد زیر رفع شود یا اصلاً اجرا نشود، شارژر گوشی سالم است؛ با رعایت نمودن نکات زیر می‌توان از سالم بودن شارژر گوشی اطمینان حاصل نمود:

🟠 در هنگام گره خوردن براثر قرارگیری در محیط‌های نامناسب و به‌ هم‌ ریخته، شارژر خراب خواهد شد و در صورت نگه‌داری کابل شارژر در فضایی خوب و مطلوب از قبیل کیف مخصوص نگه‌داری، می‌توان فهمید شارژر سالم است.

🟠 استفاده از انواع مختلف روکش‌ها بر روی بخش‌های انتهایی پورت شارژرها؛ این فرآیند نیز برای جلوگیری از خراب شدن شارژر به‌ طور عمده استفاده می‌شود و مشکل گره خوردن سیم شارژر را تا حدود بسیاری کاهش خواهد داد.

🟠 یکی از راه‌های کلی برای مطمئن شدن از خرابی یا سالم بودن شارژر بهره‌گیری از روش تست و آزمایش کابل شارژر است. برای آزمایش کردن کابل شارژر عموماً باید با استفاده از برنامه‌ای به اسم Ampere این فرآیند انجام شود.

این برنامه اساساً میزان قدرت و توان شارژ شدن گوشی را نشان می‌دهد و اگر میزان قدرت شارژ باتری گوشی بسیار کم بود می‌توان نتیجه گرفت که شارژر گوشی خراب است.

تعمیر آداپتور سوخته
فروشگاه صنعتی بتاترانس
فروشگاه صنعتی بتاترانس

فروشگاه صنعتی بتاترانس عرضه کننده انواع تجهیزات صنعتی با بالاترنی کیفیت و بهترین قیمت در لاله زار تهران 

مراحل تعمیر آداپتور سوخته چیست

مراحل تعمیر آداپتور سوخته چیست؟

خراب شدن آداپتور به‌ طور کلی به‌دلایل گوناگونی بوده و ممکن است به‌ راحتی این مسائل برطرف شود. تست کردن و یا تعمیر آداپتور سوخته اساساً دارای مراحل بسیاری است که در ادامه به عمده‌ترین آن‌ها اشاره می‌شود:

✴️ پیش از هرگونه اقدام یا کاری برای تعمیر آداپتور سوخته، باید از مشکل و خرابی آداپتور اطمینان حاصل شود.

✴️ نخستین گام برای بررسی و تعمیر آداپتور سوخته، تست نمودن کابل برق آداپتور است.

✴️ در گام دوم از فرایند تعمیر آداپتور سوخته باید کابل خروجی آداپتور چک شود.

در نخستین مرحله از تعمیر آداپتور سوخته بهتر است پیش از هر کاری کابل برق تست شود و از لحاظ سالم بودن یا خراب بودن مورد تائید قرار گیرد. برای تست کردن کابل برق آداپتور می‌توان از وسایلی از قبیل سرپیچ مخصوص، یک لامپ و یک‌ تکه سیم دوتایی استفاده کرد و با بهره‌گیری از این لوازم می‌توان اطمینان حاصل کرد که آیا جریان برق پایدار است یا نه.

در هنگام تعمیر آداپتور سوخته اساساً باید مواظب جریان‌های برقی بود و از فرو کردن وسایلی مثل میخ و … در داخل خروجی کابل به‌ شدت پرهیز شود. برای تست کردن منبع تغذیه آداپتور باید از دستگاهی به اسم مولتی متر استفاده کرد و بهره‌گیری از مولتی متر سبب کاهش خطرات ناشی از تعمیر آداپتور سوخته می‌شود.

چه قدر با انواع آداپتور آشنا هستید؟ آداپتور دوربین مداربسته چیست؟

نتیجه گیری

تعمیر آداپتور سوخته: آداپتور یک دستگاه به طور کلی به عنوان منبع اصلی ولتاژ و جریان اصلی معرفی شده است. بخش بعدی به طور عمده به دلایل نقص آداپتور اشاره خواهد کرد:

✴️ تنظیم کابل در حالت بد و ناکافی: یکی از دلایل اصلی سوء استفاده از آداپتور، تنظیم در مکان های نامناسب است. اگر کابل آداپتور یا شارژر در شرایط بسیار ضعیف یا فشار باشد، کابل کابل شارژر و سوء استفاده از آداپتور در آینده را ایجاد می کند. بنابراین، هنگامی که آداپتور استفاده می شود، نباید فشار داده شود.

✴️ تبدیل سیم یا کابل شارژر از تلفن به شیوه ای ناخوشایند: دلایل دیگری برای آسیب رساندن به آداپتور و کابل شارژر شامل حذف نامناسب کابل اتصال از تلفن است. برای خاموش کردن طناب از گوشی در مرحله اول، سر پلاگین کابل باید به آرامی تلفن جک را قطع کند، و نه برای اولین بار برای حذف سیم از شارژر.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در بتاترانس تماس بگیرید و از فرصت مشاوره رایگان خود در جهت انتخاب بهترین گزینه استفاده کنید!

 

📝 امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد نظرات و تجربیات خود را از خواندن این مقاله از طریق کامنت با ما به اشتراک بگذارید . 📝

بروزرسانی 16.12.00

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.