آداپتور دوربین مدار بسته چیست؟ آداپتور در واقع یک منبع تغذیه برای دوربین مدار بسته است که نحوه اتصال آن به مدار باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد؛ چرا که تامین برق دوربین و مدار از اهمیت فوق‌العاده‌ای در کارایی صحیح دوربین‌های مداربسته دارد. بنابراین اشاره مختصری نیز به قرارگرفتن آداپتور دوربین مداربسته در مدار نیز خواهیم داشت.

↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔

✴️ با یک عیب یابی درست عمر آداپتور سوئیچینگ خود را دو برابر کنید! عیب یابی آداپتور سوئیچینگ

↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔

انواع آداپتور دوربین مداربسته

آداپتور دوربین مداربسته وسیله ای است که وظیفه تبدیل برق ۲۲۰ ولت را به ۱۲ ولت را بر عهده دارد؛ درواقع این وسیله، ولتاژ بالای برق را پایین می‌آورد تا برای دستگاه قابل استفاده باشد؛ همچنین ولتاژ متناوب را به ولتاژ مستقیم تبدیل می‌کند تا به وسیله آسیب وارد نشود و نیز خطر جانی از بین برود.

آداپتور تکی: در این نوع آداپتورها، برای هر دوربین از یک اداپتور به صورت تکی استفاده می‌شود؛ مزیت آداپتور دوربین مداربسته تکی این است که در صورتی که مشکلی در عملکرد آداپتور پیش بیاید، هیچ ایرادی در بقیه دوربین‌ها رخ نمی‌دهد و فقط همان دوربین از کار می‌افتد.

آداپتور صنعتی: این مورد برای زمانی استفاده می‌شود که تعداد زیادی از دوربین‌ها به هم وصل می‌شوند که از آداپتورهای‌های ۱۰، ۱۵، ۲۰ و ۳۰ آمپر استفاده می‌گردد. مزیت این آداپتورها این است که خطر اتصال و برق گرفتگی ندارد. آداپتورهای صنعتی در فواصل طولانی افت ولتاژ دارند و اگر خراب شوند بقیه دوربین‌ها نیز از کار می‌افتند.

انتخاب منبع تغذیه برای دوربین مداربسته یکی از عوامل مهم در کیفیت کار است . آداپتور دوربین مداربسته باید کیفیت بالایی داشته باشد تا سیستم پایداری خود را داشته باشد؛ هر دوربین مداربسته برای روشن شدن به یک آمپر احتیاج دارد .

برای کابل برق دوربین مداربسته از کابل ۱×۲و ۲×۰.۷۵استفاده می‌کنیم. از این کابل‌ها برای کابل کشی از ۱۵۰ تا ۲۰۰ متر می‌توان استفاده کرد. میزان کیفیت کار به میزان تمام مس بودن سیم یا ترکیب با آلیاژ‌های دیگر بستگی دارد. می‌توانیم از کابل‌های ارزان قیمت برای برق کشی قبل و بعد از آداپتور استفاده کنیم؛ همچنین می‌توان در مساحت‌های کوتاه زیر ۱۰۰ متر از کابل‌های نایلونی مغزدار ۱× ۰.۲۵ استفاده کرد.

آداپتور دوربین مداربسته چیست

انتخاب آداپتور برای دوربین مدار بسته

برای راه اندازی دوربین مداربسته از جریان ۱.۳ آمپر استفاده می‌کنیم. بهترین آمپر، آمپر ۲ است. منبع تغذیه ۲ آمپری برای جلوگیری از ایجاد نویز و قطع و وصل شدن مناسب تر است . برای برق ۴دوربین مداربسته با دید بهتر در شب، باید از یک منبع تغذیه ۱۲ ولت ۸ آمپری استفاده کنیم. برای سیستم دوربین مداربسته از منبع تغذیه ۱۲ ولت ۱۵ آمپری یا دو تا آداپتور ۱۲ ولت ۸ آمپری استفاده کنیم. برای ۱۶ دوربین مداربسته یک منبع تغذیه ۱۲ ولت ۳۰ آمپری یا دو منبع ۱۵ آمپری یا۴ منبع ۸ آمپری بکار می‌بریم. از جمله مزایای آداپتور دوربین مداربسته میتوان به موراد زیر اشاره کرد:

۱: تضمین عمر بالای آداپتورهای مرکزی نسبت به آداپتورهای تک آمپر

۲: در سیستم برق کشی دوربین مداربسته، فقط از برق ۱۲ ولت استفاده می‌کنیم که خطرات احتمالی را کاهش می‌دهد.

۳: رفع خرابی در دوربین مداربسته سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

۴: در صورتی که کابل کواکسیال تصویر و کابل برقی که برق منبع تغذیه را تامین می‌کند، کنار هم باشند، هیچ نویزی روی تصویر دوربین نمی افتد.

۵: هزینه نصب مدل مرکزی از هزینه نصب مدل تکی برای هر دوربین کمتر است.

آداپتور دوربین مداربسته چیست

سرهم کردن کابل آداپتور دوربین مداربسته

در برخی موارد منبع تغذیه در کنار دوربین مداربسته نصب می‌شود. در این حالت، منبع در یک جعبه پلاستیکی و فلزی ضد آب قرار می‌گیرد که پیچیدگی زیادی ندارد.

اما در برخی موارد نیز برای زیبایی کار و عدم دسترسی افراد به منبع تغذیه ، آداپتور دوربین مداربسته را در جای دیگری قرار می‌دهند که با افزودن کابل برق انجام می‌شود. در گذشته با قطع کردن فیش آداپتور و وصل کردن سیم آداپتور به سیم برق، مسافت ۵۰ تا ۱۰۰ متری را به مساحت کابل کشی تبدیل می‌کردند. همچنین می‌توان از مبدلهای نر و ماده استفاده کرد و منبع تغذیه را از دوربین دورتر قرار داد.

با دو روش می‌توان از سالم بودن سیستم دوربین مداربسته اطمینان پیدا کرد؛ در روش اول می‌توان با استفاده از یک مولتی متر از سالم بودن آن مطمئن شد ودر صورت عدم تامین جریان یا ولتاژ، خرابی آن را مشخص کرد. در روش بعدی می‌توان با یک دوربین مداربسته دیگر یا وسیله‌ای که ولتاژ۱۲ ولت و جریان ۲ آمپری دارد، خرابی آن راتعیین کرد.

از آنجایی که آداپتور دوربین مداربسته،‌ یک وسیله ارزان قیمت است، در صورت خراب شدن می‌توان آن را با یک آداپتور جدید جایگزین و قطعه خراب شده را تعویض کرد؛ با وجود امکان تعمیر آداپتورها، بهتر است در صورت خرابی، برای امنیتی بودن بهتر از منبع تغذیه سالم استفاده کنیم.

آداپتور سوئیچینگ، یک برد الکترونیکی است که در یک محفظه پلاستیکی قرار دارد. سوئیچینگ در موارد خانگی مصرف دارد و دارای ایمنی بالایی است. در انتخاب سوئیچینگ آداپتور باید دقت کنیم که امنیت کامل داشته باشد، نسبت به ترانس کوچکتر باشد، قیمت مناسب و نیز انعطاف پذیری خوبی داشته باشد.

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

⚡ حتما بخوانید : منبع تغذیه سوئیچینگ چگونه کار می کند؟

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

سخن آخر

آداپتور دوربین مداربسته چیست؟ در این مقاله به معرفی مختصر آداپتور مناسبی پرداختیم که می‌تواند جریان متناوب را به جریان مسقیم و برق ۲۲۰ ولت را به ۱۲ ولت تبدیل کند. با در نظر گرفتن انواع آداپتور و مزیت و معایب‌ آن می‌توان آداپتور مناسبی را انتخاب کرد. همچنین در مورد بتا ترانس و ریموت‌های کنترلی بطور مختصر مطالبی را ارائه دادیم.

بروزرسانی 21.10.00

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.